24.01.2026

KV Mechelen – KVC Westerlo

Voorbeschouwing

Na een reeks van 5 verlieswedstrijden achter elkaar (2019-2024), zijn we de laatste 2 ontmoetingen telkens als winnaar van het veld gestapt. Wat dan te zeggen van de doelpunten die telkens werden gescoord? Een gemiddelde van 6 doelpunten per wedstrijd. Ander pikant detail in deze Antwerpse provinciederby: 28 gele kaarten en 4 rode, waarbij het opvalt dat telkens de Mechele “bank” van coaches, telkens een gele kaart aan hun been krijgen. Gaat dit opnieuw een wedstrijd vol emoties, duels en doelpunten zijn?

 

Heenwedstrijd

Op speeldag 3 kwam Mechelen op bezoek in ’t Kuipje. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd toen gescoord in minuut 84, toen invaller Benito Raman de 3 punten aan de Kakkers gaf. Het was ook de enige grote kans die Mechelen toen kreeg in die wedstrijd, nadat ze voor de rest 5x op doel konden schieten, met éénmaal een bal tegen het houtwerk.

Onze Kemphanen trapten die avond 18x naar doel, 6 schoten werden tegengehouden door doelman Ortwin De Wolf en ook wij troffen éénmaal het houtwerk toen.

Westerlo-nieuws
Griffin Yow zijn transfer werd uiteindelijk afgerond, hij gaat terug naar zijn thuisland om daar het truitje aan te trekken van New England Revolution en Dylan Ourega kwam onze rangen dan weer versterken. Deze linkerflankspeler maakte vorig jaar zijn professioneel debuut bij de Franse tweedeklasser EA Guingamp, waar hij tot 35 optredens kwam, met één doelpunt en 4 assists.

Seiji Kimura blijft in de lappenmand voor dit weekend, hij is hard aan het werken voor zijn terugkeer. Eliot Bujupi is ondertussen geopereerd aan zijn kruisbanden, voor hem is het seizoen uiteraard al afgelopen.

Coach Issame Charaï kende als speler tussen 2006 en 2008 een glorietijd bij Mechelen met 56 optredens en 16 doelpunten.

Mechelen-nieuws

Coach Fred Vanderbiest ziet 5 spelers voor deze wedstrijd aan de kant staan: doelman De Wolf, verdedigers Salifou en Zekri en aanvallers Raman en Mrabti.

Vorig weekend verloren zij met 1-0 van leider Union in een 3-5-2 opstelling: (13) Miras (18) Struyf (2) Halhal (33) St. Jago (7) Koudou (6) Hammar (8) Konaté (17) Servais (9) van Brederode (10) Kireev en (20) Lauberbach. 

Als we de kranten mogen geloven dan zou spits Lauberbach graag een transfer maken naar het Italiaanse Venezia.

Zij realiseerden tot nu toe 1 wintertransfer: de beloftevolle 18-jarige Mauro Lenaerts kwam over van Lierse.

Scheidsrechter

Erik Lambrechts werd aangesteld voor deze wedstrijd. 1 van onze topscheidsrechters als je weet dat je hem dit seizoen al kon zien optreden in 4 wedstrijden van de Champions League (Benfica vs Qarabag, Tottenham vs Copenhagen, Dortmund vs Bodo/Glimt en Chelsea vs Pafos). Ook in de Europa League en Conference League kwam hij al in actie. In onze eigen competitie kreeg hij 7 wedstrijden voor de kiezen: geen enkele voor Westerlo tot dusver en éénmaal voor Mechelen, die toen thuisspeelden tegen Brugge (2-1). Als we verder in de tijd gaan, dan was hij al 16x onze wedstrijdleider met een uitbalans van 2x winst, 2x gelijk en 4 nederlagen.