KVC Westerlo – STVV

De eerste wedstrijd van 2025 kondigt zich al meteen aan als “héél belangrijk”.  Als we even terugblikken op de laatste wedstrijd van 2024, dan moeten we van niemand schrik hebben. Landskampioen Brugge bibberde tot de laatste seconde. Onze Kemphanen leverden daar ronduit een sterke collectieve prestatie af, met een wereldgoal van Vuskovic als toetje op de taart.

KVC Westerlo

Ondanks het verlies in Brugge, stroomden de felicitaties langs alle kanten binnen. Spijtig genoeg kregen de West-Vlamingen van ons een penalty in cadeauverpakking. Daarop volgde nog wel een schitterende redding van Koen Van Langendonck, maar tegen de rebound had niemand verhaal zodat we met lege handen richting de Kempen moesten.

Na de wedstrijd werd ondergetekende aangesproken en kreeg ik te horen, dat dit de eerste keer was dat het thuispubliek voor een doelpunt van de tegenpartij applaudisseerde, alsook na het laatste fluitsignaal was er handengeklap richting onze jongens. Met dezelfde ingesteldheid moeten de laatste tien wedstrijden van deze competitie aangevat worden, en dan zijn we er zeker van dat we verder een rustig seizoen tegemoet gaan.

Thuis spelen we nog tegen STVV, Genk, Standard, Charleroi en Anderlecht, de verplaatsing maken we naar Antwerp, Kortrijk, Cercle Brugge, Leuven en Beerschot. M.a.w drie wedstrijden tegen de Play Off 1 kandidaten, en zeven wedstrijden tegen rechtstreekse concurrenten.

De ziekenboeg is volledig leeg, dus iedereen is selecteerbaar. Enkele jongens staan wel op één kaart van een gele schorsing: Reynolds, Vuskovic, Sayyadmanesh en Bolat en zouden bij een volgende kaart de ontmoeting tegen Antwerp missen. 

STVV

De laatste overwinning van de Truienaars – in competitieverband – dateert van 8 november, toen ze thuis wonnen van KV Mechelen. Nadien volgden nog 2 gelijke spelen (Genk en Cercle Brugge: telkens thuis) en 5 nederlagen (Club Brugge, Gent, Anderlecht, Charleroi en Genk: allemaal wel ploegen die momenteel bij de eerste 6 staan gerangschikt). Slechts éénmaal wonnen ze op verplaatsing: in september tegen Beerschot werd het toen een overtuigende 0-3 zege. Verliezen in het Kuipje doen ze de laatste 4 onderlinge ontmoetingen niet meer en telkens werden er minstens 4 doelpunten in totaal gescoord. 

De man in vorm luidt naar de naam Adriano Bertaccini, 11 doelpunten in 20 ontmoetingen en een regelrechte Limburgse publiekslieveling.  Waar hij ook speelt, hij pikt regelmatig zijn doelpunten mee. In de jeugd wisselde hij een paar keer van club (Charleroi, Standard, Club Brugge en Genk), bij de seniors begon zijn carrière bij Deinze. Daarna ging hij één seizoen in Oostenrijk spelen (Lustenau) en via Thes Sport en FC Luik kwam hij in Stayen terecht.

Een andere vedette zou Didier Lamkel Zé (nei is kalm) kunnen worden. Recent aangeworven en al onmiddellijk in voor een eerste frats tijdens zijn conditietest, toen hij daar aankwam met een sporttas van Antwerp. Nu dat die jongen kan voetballen weet iedereen, dus opletten geblazen. Een andere speler die ons in Stayen pijn deed, was rechtsachter Louis Patris, die met zijn infiltraties onze spelers het moeilijk maakte. Hij maakte in september de overgang van Anderlecht naar de Kanaries.

Laatste opstelling (07/01 beker tegen Genk): Coppens, Van Helden, Belaïd, Godeau, Patris, Yamamoto, Ito, Ogawa, Brahimi, Bertaccini en Ferrari.

Scheidsrechter

Lawrence Visser werd aangeduid om deze wedstrijd te leiden. Hij mocht dit seizoen al 3 mooie wedstrijden leiden in de Europa League: Lyon vs Olympiacos, Galatasaray vs Tottenham en Manchester United vs Bodo/Glimt. Ook de interland Schotland vs Portugal werd onder zijn hoede gespeeld. In de vaderlandse competitie werd hij al in 13 competitie- en 2 bekerwedstrijden ingezet.

Voor Westerlo wordt dit de eerste wedstrijd van het seizoen, STVV kwam hij wel al tweemaal tegen: 0-0 tegen Union en 3-2 verlies tegen Genk. Dit wordt zijn achtste ontmoeting in het Kuipje met 2 overwinningen (OHL 3-2 en Beveren 1-0), 2 draws (Genk 0-0 en 1-1) en 3 nederlagen (Oostende 1-2, Eupen 0-1 en Cercle Brugge 3-5)

Tekst en statistieken: Peter Boons